

Välkommen Gäst
Moderatorer: Leopold, Nitro, atte69
Sako Finnbear skrev:Ja lite så va, man sitter där och klickar och hittar en massa "vill ha".
börne skrev:Sako Finnbear skrev:Ja lite så va, man sitter där och klickar och hittar en massa "vill ha".
Hade det siktet jag vill ha kostat som det du kollar på hade jag klickat på KÖP för längesedan![]()
![]()
Hittat det jag vill ha från nån enligt mig skum sida för 9000kr men kändes inte helt hundra, för såna pengar vill jag helst veta vilka det är jag handlar från även om det blir lite dyrare.
Jakt.se, Astro Sweden eller Handla Digitalt tar mellan 11099 - 11 895 kr. Men dessa har jag inga problem att handla hos.
Har ju redan gjort ett dyrt köp till bössan i år, man får ta & behärska sig lite ibland även om man inte vill![]()
Mer än halva semestern kvar också & man gör ju även av med mer pengar när man inte jobbar.
Eller så får man göra som... nämner inga namn. Dricka sig lite lurig & handlaDu vet vem du är
Sorry för OT i din pysseltråd
Sako Finnbear skrev:men nu åkte jag på en ny generator
till hobbybilen.
börne skrev:Sako Finnbear skrev:men nu åkte jag på en ny generator
till hobbybilen.
Ja det är ju så i livet.. alltid nåt skit som ska jävlas
Desaleux skrev:Det funkar även för mej atomsport 4x32 och vector men dåligt av skyttesuport kontroll begagnat med smutsig lins sicka till en så. JO vector 2-6x32 OA sedan den justeras men lite MOA 60 behövde lutande fäste om glasen är rena går det på 6 gångers förstorningen ta ut yard avståndet bössan är balans punkts känslig så for vikten är lite bak kolv blir dip rekyl ner på skottet jag letar bakåt tills den lättar bak kolven då går det lägga hål i hål med men det är ju så med fjäder bössor mer eller mindre med dubbel rekyl.
börne skrev:Gav min GRS stock ett lager till alldeles nyss samt så fick min AA S400F Classic ett lager av GRS oljan, gillar hur den blir då den blir lite så där lagom blank så tänkte jag börjar med den oljan även på den stocken, nån torkande linoljebaserad vaxolja om jag fattat rätt.
Det är rogivande att pyssla med sånt
börne skrev:Har ju ingen egen pysseltråd & du gillar ju fina stockar så lånar din tråd då det ju är samma pyssel vi sysslat med![]()
Kommer ju definitivt fortsätta att använda GRS oljan på allt som ska oljas hädanefter, sjukt nöjd med resultatet![]()
börne skrev:Vad är speciellt med dessa Blueprint fäste, står att dom är tillverkade av Sportsmatch?
Sako Finnbear skrev:Vet faktiskt inte mer än att jag läst att dom ska vara riktigt bra.
börne skrev:Sako Finnbear skrev:Vet faktiskt inte mer än att jag läst att dom ska vara riktigt bra.
Jo då det är Sportsmatch som tillverkar dom så håller dom ju såklart en viss standard, använder själv bara deras fäste så man vet sakerna sitter rätt & bra.
Återgå till Tuning - Service - Reparationer - Custom
Användare som besöker denna kategori: Inga registrerade användare och 4 gäster