En härlig tävlingsdag igen
Från början övermulen och kvav..+25c...som sen övergick i solsken...å ännu varmare
Omläggning av ett antal stationer , och test av lite större ytor än plattor som kroppskontaktyta funkade klockrent.
Samtliga deltagare var lyriska över "lyftet" , som ger rejäla möjligheter till personlig passning för bästa möjliga stöd , för möjlighet till "undvikande av eftersök" som någon deltagare uttryckt
Nåra exempelbilder:
För att följa länken så måste du registera dig.För att följa länken så måste du registera dig.För att följa länken så måste du registera dig.För att följa länken så måste du registera dig.För att följa länken så måste du registera dig.Dagen rullade på i härlig anda. Här ett gäng på väg mot nya mål
För att följa länken så måste du registera dig.En inprogrammerad gemensam lunchpaus är aldrig fel
För att följa länken så måste du registera dig.Mätta & belåtna går man ytterligare rundor
Här 2 pics på Dogglake som rastar Gsorn & compacten
För att följa länken så måste du registera dig.För att följa länken så måste du registera dig.Dessa 2 herrar ,antnäs & beon_ , resonerade väldigt mycke...lät som en hel skolklass på 2 man
För att följa länken så måste du registera dig.Blev inte lika mycke & omväxlande bilder som vanligt , men detta räcker bra.
Vi som var med på tävlingen vill ochså skänka en tanke och krya på er till Martin & RB , som av sjukdom & olycksfall gav WO , samt thomas 1969 med fam som ochså var tvungna hoppa över tillfället.
Var sin guldstjärna till våra kamrater norris & beon_ , som trots andra viktiga åtaganden för dagen , ansåg tävlingen som prio 1 och förgyllde tillställningen med sin närvaro, trots tidigare aviserad giltig frånvaro.
Mina hjärtligaste förhoppningar att ni varken förskjutits av era familjer, eller förlorat era jobb pga tilltaget
mvh/ Ulf , med 3 guld för dagen på sitt samvete
